Zakladání trávníků

  • Většina zákazníků chce mít trávník krásně hustý, bezplevelný a sytě zelený. Aby tyto požadavky trávník splňoval, musí mít kvalitní základ- dobře připravenou půdu. Při její přípravě zkypříme povrch půdy do hloubky 10-15 cm, což je vrstva, ve které má trávník naprostou většinu kořenů. Následně provedeme urovnání povrchu hráběmi s vysbíráním případných kamenů, kousků betonu, cihel. Ve stádiu vyrovnané a zkypřené půdy můžeme provést výsev. Osiva používáme vždy čerstvé a kvalitní a namíchané dle potřeb a stanoviště. Po vysetí, semínka jemně zahrábneme a uválcujeme.

 

  • V tomto okamžiku začíná nejkritičtější období v zakládání trávníku-zálivka. Pokud jste se zároveň rozhodli instalovat automatickou závlahu trávníku, pak máte od nás záruku ideálního a rychlého vyklíčení travních semínek.

 

  • Tato zálivka je již jen na Vás, a záleží jak moc a jak často jste schopni ji provádět. Čerstvě osetý trávník by měl být stále vlhký a neměl by přeschnout, aby semínka co nejdříve vyklíčila a vyrostla. Semena ve směsi klíčí od 5ti do 25ti dnů, dle druhů trav ve směsi obsažené. Zhruba po jednom měsíci od osetí provádíme 1. seč trávníku.

 

  • Kromě setých trávníků nabízíme svým zákazníkům i pokládku travních koberců. Travní koberce jsou minimálně 1 rok staré a po jejich položení se okamžitě zvyšuje efekt založené a upravené zahrady. Trávníky založené z travních koberců jsou schopné plného zatížení již jeden týden od pokládky. Jedinou nevýhodou travních koberců je jejich vyšší pořizovací cena.

 


29072011114  10052012383  29072011115

DSCF0064  DSCI0006

 

 

V případě Vašeho zájmu o bližší informace nás můžete kdykoliv kontaktovat telefonicky nebo emailem.